Winnaars van ontwerpwedstrijd ‘Schip van de Toekomst’ worden gehuldigd in Museum Veere
Zaterdagmiddag 23 november opent Museum Veere de deur voor de winnaars en deelnemers van de ontwerpwedstrijd ‘Schip van de Toekomst’. Onder de deelnemers bevinden zich drie Zeeuwen, waarvan één prijswinnaar en één eervolle vermelding.
Bij kennisname van de inzendingen was de vakjury zeer onder de indruk van de hoge kwaliteit van innovatieve ideeën die zijn aangeleverd. De eerste aanblik ontlokte meermaals de uitroep ‘wow’. Het was nog een hele puzzel om uit alle inzendingen de eerste prijswinnaars te selecteren, aldus de voorzitter van de jury. Wedstrijddeelname werd opgedeeld in twee groepen: groep 1 (leeftijd 12 tot en met 25 jaar) en groep 2 ( 25 jaar en ouder).
Prijswinnaar van groep 1 is de 13-jarige Mante van Wijk. Bij groep 2 waren er meerdere prijswinnaars. Rein de Vries kan met stip de eerste prijs in ontvangst nemen. Derk Thijs heeft de tweede Prijs gewonnen, Jan Arie Boersma de derde prijs. Mira Peters krijgt voor haar inzending een eervolle vermelding.
Creatieve inbreng
Een ding is zeker, de oproep voor creatieve inbreng werd dé uitnodiging voor bezoekers van de Robbert Das expositie in Museum Veere. De wervende expositie flyer daagde bezoekers uit om het ‘Schip van de Toekomst’ te ontwerpen. Sommige bezoekers beantwoordden de oproep al bij bezoek aan de expositie door, in het gastenboek, een schetsontwerp in potlood achter te laten. De bezoeker die zich serieus voelde aangesproken, schreef zich in als deelnemer met motivatie voor het meest vooruitstrevendste, niet eerder vertoonde, ontwerp.
Serieus nemen
Dat het Schip van de Toekomst best een pittige opgave was laat zich aflezen aan de deelnemers die, bij nader inzien, besloten hun inschrijving niet compleet te maken. Eens te meer de reden voor Museum Veere om de inzenders die wel een eigen ontwerp aanleverden zeer serieus te nemen en al dat werk onderdeel te maken van de lopende expositie Robbert Das in Perspectief.
Robbert Das
Stichting Maritime Art & Design is voor maritiem tekenaar en futuroloog Robbert Das (95) zaakwaarnemer en promotor van zijn werk. Daarom is er deze expositie met 50 werken van Robbert Das in Museum Veere. En op verzoek van de kunstenaar werd deze ontwerpwedstrijd georganiseerd.
Museum Veere is er dan ook trots op om 23 november 15.00 uur de deuren te openen om het resultaat van al die creativiteit en inzet voor prijswinnende vernieuwing aan het publiek bekend te maken. De officiele prijsuitreiking vindt plaats door Jan Briek, senior conservator van het Maritiem Museum Rotterdam.
Rein de Vries won met zijn inzending de eerste prijs in de Groep II (foto: Museum Veere)
