Subsidieregeling voor aardgasvrij maken van woningen in Vlissingse Panoramabuurt wordt verlengd
De gemeente Vlissingen heeft zich ten doel gesteld dat alle woningeigenaren in de Panoramabuurt hun woningen in 2030 aardgasvrij hebben gemaakt. Daarvoor is al enkele jaren subsidie beschikbaar, maar het loopt nog geen storm. Daarom wordt de subsidieregeling verlenngd met twee jaar.
Op 12 juni 2023 stelde het college van B en W de subsidieregeling Panoramabuurt Aardgasvrij Vlissingen 2023 (PAW) vast. Vervolgens informeerde en benaderde de gemeente alle eigenaren van de koopwoningen in de Panoramabuurt hierover. Inmiddels zijn er twee jaar gepasseerd en hebben zo’n 80 eigenaren gebruikgemaakt van de eerste stap in het (subsidie) proces door een energiescan bij Energiek Zeeland aan te vragen. De eerste subsidies zijn al verstrekt.
Offertes
Een deel van de woningeigenaren is bezig met het opvragen van offertes. Ook wordt gekeken of er via collectieve inkoop schaalvoordelen zijn te behalen. Naast deze ‘koplopers’ zijn er ook woningeigenaren die, om verschillende redenen, nog niet zichtbaar in actie zijn gekomen. Wethouder Jeroen Portier vermoedt dat er nog wat koudwatervrees is onder woningbezitters. Ook is een deel van hen al wat ouder en daarom misschien wat terughoudender, denkt hij.
Om ook deze woningeigenaren de kans te bieden om alsnog subsidie aan te vragen en hun woning te verduurzamen wordt de subsidieregeling met twee jaar verlengd tot en met 31 december 2027.

Foto: WFM

