Muziekschool gaat met de pet rond voor beiaard-bouwpakket

Hoe een beiaard klinkt, weet iedereen in Nederland wel. Hoe een beiaard er van dichtbij uitziet, dat weten er maar heel weinig. Daarom wil Muziekschool Zeeland een doe-model aanschaffen.

De beiaard gaat al eeuwen terug en hoort bij een historische Nederlandse binnenstad. Om deze muzikale traditie levend te houden bij de jongere generatie, lanceert Muziekschool Zeeland een crowdfundactie voor de aanschaf van een doe-beiaard. 

Spelenderwijs
De doe-beiaard, ontwikkeld door de Koninklijke Nederlandse Klokkenspelvereniging, is een bouwpakket met bronzen klokken en een klavier. Dit zetten de kinderen zelf in elkaar en ontdekken zo spelenderwijs hoe een carillon werkt en hoe je het bespeelt. Muziekschool Zeeland wil met de doe-beiaard een lessenreeks aanbieden op basisscholen in heel Zeeland. Deze lessen worden gegeven door een beiaardier en  gecombineerd met een bezoekje aan een beiaard in de buurt.

Muziekschool Zeeland kan wel de helft van de benodigde 10.000 euro betalen maar doet een beroep op het publiek voor de resterende 5600 euro.

Zie ook: bouw-mee-aan-ons-beiaard