Vakantiepark Broedershoek heeft nu een groepsaccommodatie voor mindervaliden
Vakantiepark Broedershoek heeft onlangs een nieuwe groepsaccommodatie in gebruik genomen, die geschikt is voor mindervaliden en hun begeleiders of familie. Het Koudekerkse familiebedrijf speelt hier mee in op de groeiende vraag naar geschikte vakantieverblijven voor deze groep.
De nieuwbouw startte in oktober vorig jaar, ter vervanging van drie verouderde vakantiebungalows, vertelt Anne Kluijfhout. Ze nam Broedershoek vijf jaar geleden over van haar ouders, samen met haar neef en compagnon Marco Fleurbaaij. Daarmee zijn ze de derde generatie in het familiebedrijf. Met de nieuwbouw richten ze zich nadrukkelijk op de groep mindervalide vakantiegangers en hun eventuele begeleiders, verzorgers of familie.
Die weten Broedershoek al goed te vinden. Elk jaar komt een groep mindervaliden en hun vrijwillige begeleiders uit de regio Antwerpen naar Koudekerke. Zij verbleven tot nu toe in bungalows op een ander gedeelte van het vakantiepark.
Hoog-laagbedden
De nieuwe accommodatie telt drie ruimten, waarvan er twee geschikt zijn voor maximaal vier personen en de middelste voor maximaal acht personen, vertelt Kluijfhout. Door de deuren tussen de afzonderlijke ruimten te openen kan de accommodatie in een keer plaats bieden aan maximaal 16 personen. “De groepsaccommodatie is al geheel geschikt voor mindervaliden. Rolstoelers kunnen er helemaal uit de voeten.”
“Maar willen gasten graag een hoog-laagbed of tillift, dan kunnen deze laten bezorgen door een leverancier van medische hulpmiddelen. Ook de toilet- en badkamerruimte is speciaal ingericht voor gebruik door mensen met een lichamelijke beperking. Een douchestoel en beugels beschikbaar.”
Belangstelling
‘Gewone’ gezinnen kunnen ook terecht in de nieuwbouw, zegt Kluijfhout. De tussendeuren kunnen ook weer worden gesloten, om gezelschappen de nodige privacy te bieden. Er is al aardig wat belangstelling, ook vanuit Duitsland en BelgiĆ«.
Voor zover de eigenaren weten zijn er op Walcheren nog geen parken die zich echt richten op deze groep vakantiegangers. “Misschien dat er wel parken zijn die een paar chalets hebben die zijn ingericht voor mindervaliden. “Je moet echt zeker weten dat een accommodatie geschikt is voor mensen met een lichamelijke beperking”, zegt Fleurbaaij. “Bij bekende grote vakantieparken staat er wel eens dat bungalows geschikt zijn voor mindervaliden, maar dat gaat vaak niet verder dan de voordeur. Voor de rest zijn ze dan vaak nog steeds slecht toegankelijk.”
Anne Kluijfhout in de grootste van de drie verblijven. (foto: Peter Urbanus)


