Uitdaging voor klimaatkenners: het Klimaatexamen
Zeeland doet dit jaar mee met het landelijke Klimaatexamen. Ook Zeeuwen die denken alles van klimaat en duurzaamheid te weten, kunnen op 26 mei hun kennis testen.
Tijdens het Klimaatexamen gaan deelnemers een uur lang aan de slag met vragen gericht op klimaat en duurzaamheid. Zeeland’s Klimaatburgemeester Arieke van Liere presenteert de avond en leidt het examen in goede banen. Verschillende thema’s als de energietransitie, klimaatadaptatie en circulariteit komen aan bod.
Het examen kan online worden gemaakt van 15 tot 30 mei via Klimaatexamen.nl. Op maandag 26 mei 2025 is er een speciaal examenmoment in Middelburg, waar Zeeuwse inwoners aan mee kunnen doen. Het vindt plaats van 19.00 uur tot 21.00 uur bij scholengemeenschap CSW van de Perre in Middelburg. Gedeputeerden Arno Vael en Jo-Annes de Bat zijn aanwezig en zullen ook het examen maken. Aanmelden kan via klimaatexamen.nl/middelburg. Deelname is gratis en toegankelijk voor alle Zeeuwen. Het maximumaantal deelnemers is vijftig.
Naast de Provincie Zeeland organiseert ook de gemeente Tholen het Klimaatexamen in de vorm van een quiz. Zeeuwen die liever meedoen in teamverband kunnen dit jaar in Sint-Maartensdijk meedoen aan de Klimaatquiz.
