Tijdelijke oplossing voor tekort aan chauffeurs voor leerlingen- en WMO-vervoer op Walcheren
Het leerlingenvervoer op Walcheren kampt met een tekort aan chauffeurs en hoog ziekteverzuim. Bovendien moet een deel van de chauffeurs teveel gemaakte uren opnemen. Daarom is er een noodoplossing bedacht. Bovendien worden tien statushouders nu tot taxichaffeur opgeleid, zegt de Vlissingse wethouder Albert Vader.
Tekorten aan chauffeurs voor het leerlingen vervoer spelen overal, zegt de wethouder. Het gaat om een landelijk probleem, waar Walcheren tot voor kort weinig last van had. Maar de combinatie van een krappe arbeidsmarkt, hoog ziekteverzuim en veelal oudere chauffeurs die hun uren moeten opmaken buitenom de schoolvakanties spelen het leerlingenvervoer nu ook in de Walcherse gemeenten parten.
Het leerlingenvervoer voor Walcheren en andere gemeenten wordt aangestuurd vanuit de gemeentelijke vervoerscentrale in Terneuzen. Tot voor kort ging op Walcheren bij een tekort aan chauffeurs het leerlingenvervoer voor op WMO-vervoer, zegt Vader. “Dat betekende dat iemand die WMO-vervoer nodig had soms een uur moest wachten. Maar dat leidde ook tot gedoe.”
Tijdelijke oplossing
Nu is er gekozen voor een oplossing waarbij leerlingenvervoer en WMO-vervoer gelijk op gaan. Daarna worden mensen die eerder niet konden worden opgehaald met taxi’s die ‘na rijden’. Het kan dus helaas gebeuren dat ook leerlingen een half uur later later op school arriveren, zegt de wethouder. “Dit is een tijdelijke oplossing. We hopen dat het tekort aan schauffeurs na de zomervakantie opgelost is.”
Daarnaast worden tien zogeheten statushouders (asielzoekers met verblijfsvergunning) opgeleid tot chauffeur voor het leerlingen- en WMO-vervoer. “Dat is ook goed voor hun integratie”, zegt Vader. “Zij kunnen aan de slag voor een periode van in elk geval zes maanden en als dat bevalt langer.” Dat kan hopelijk het tekort deels oplossen.
Wethouder Albert Vader.
