MiddelburgPas, net zoals die van Rotterdam, maar dan Middelburgs
Vorig jaar schaarde de Middelburgse gemeenteraad zich unaniem achter de motie waarin het college de opdracht kreeg een MiddelburgPas op te zetten. ,,Het enige wat we zagen was een memo met de mededeling ‘kan niet'”, stelt Bas van der Reest (GroenLinks/PvdA) vast.
,,Wanneer het te duur is, dat wisten we een half jaar geleden ook al. Waarom dat niet aangegeven?” Kosten zouden geen reden hoeven zijn, dacht Van der Reest. ,,Neem je de pas in Dordrecht als voorbeeld, die wordt gewoon verkocht. 50 euro per persoon. Daar levert die pas de middenstand 2 miljoen euro per jaar op.”
Het is wel degelijk goed uitgezocht, verzekerde wethouder Carla Doorn. ,,De vraag is uitgezet binnen de gemeente, Zeeuwsbreed en bij de Provincie. Iedereen die ervaring had met een dergelijk pasje was er negatief over. Het bracht niet wat ze hoopten. Ze zijn gestopt of er niet mee begonnen. We zouden inderdaad kunnen kijken naar mogelijke tarieven maar we zagen al zoveel hobbels op de weg, dat we er eigenlijk niet aan wilden beginnen.
Toeristendingetje
Marijn Dieleman (GroenLinks/PvdA) kwam zijn fractievoorzitter te hulp. ,,Je hebt verschillende pasjes. Dit is niet de ZeelandPas, dat was (gestopt in 2019 red.) een toeristendingetje waar je wat korting mee kreeg, dat is dit niet. Dit gaat eigenlijk puur over cultuur.”
Wethouder Doorn wilde wel toezeggen opnieuw uit te zoeken of een Middelburgse pas, gericht op cultuur te realiseren is. ,,We hebben al een sportpas en van allerlei regelingen voor minima.”
,,Als we Rotterdam als voorbeeld nemen, dan kan al van alles met die RotterdamPas”, wist Marianne van der Ham (CDA). ,,U zegt, we hebben al een sportpas enzo. Waarom dan niet zaken in elkaar schuiven? Kunnen we niet onderzoeken of we andere passen overboord gooien en de MiddelburgPas heel breed maken?”
Invulling
,,De RotterdamPas is het voorbeeld, ik bedoel niet een kopie waar we Middelburg op zetten maar iets wat net zo breed is. Twee ton per jaar, dat lijkt veel maar we weten nog niks over wat zo’n pas ook kan opbrengen.” Omdat verschillende fracties weliswaar positief over de pas dachten, over de invulling verschilden de meningen. Vandaar dat Van der Reest beloofde zijn MiddelburgPas-idee verder uit te werken in samenspraak met andere fracties. Op een later tijdstip zou hij er op terugkomen.
