Mario Molegraaf krijgt in Vlissingse bioscoop Pathé Zeeuwse Boekenprijs voor biografie Hans Warren
Mario Molegraaf heeft de Zeeuwse Boekenprijs 2025 gewonnen met zijn biografie van de Zeeuwse dichter en dagboekschrijver Hans Warren. Het winnende boek is getiteld Opperhuidmens.
De prijs werd dinsdag uitgereikt in Bioscoop Pathé in Vlissingen tijdens de opening van de Week van het Zeeuwse Boek. De jury onder voorzitterschap van de Zeeuwse commissaris van de koning Hugo de Jonge schreef in het juryrapport dat “het leven dat ons in deze prachtige uitgave wordt voorgeschoteld zulke diepe wortels in Zeeland heeft dat bijna elke zin, elke al dan niet geheime gebeurtenis doet denken aan hoge luchten en het leven op een robuuste zeewering. En dat alles: welluidend, minutieus, met de aandacht van een dichter.” Mario Molegraaf ontving een bedrag van vijfduizend euro en een vulpen met inscriptie.
Geschenk
In de Pathé bioscoop werd ook het eerste exemplaar overhandigd van het geschenk van de Week van het Zeeuwse Boek 2025, getiteld: De vergeten geschiedenis van Keetje. Dit boek van schrijfster Corine Nijenhuis werd door Anne de Jager overhandigd aan Nijenhuis. Anne de Jager is de voormalige eigenaar van boekhandel De Vries in Zierikzee. Wie van 5 tot en met 15 november voor minstens vijftien euro aan boeken koopt bij een Zeeuwse boekhandel, krijgt De vergeten geschiedenis van Keetje er gratis bij.


