Geboren Vlissingers schrijven boek Gastvrij! over de kracht van gastvrijheid
Hoe maak je jouw organisatie én jezelf gastvrij, in plaats van alleen klantgericht? Te vaak blijven klanten ontevreden achter na een aankoop of contact met een bedrijf of organisatie, of haken ze al af omdat ze alleen maar een chatbot aan de lijn kregen. Zulke vragen willen geboren Vlissingers Stijn van Boxtel en Jordy van Heese beantwoorden in hun boek Gastvrij!
Hoe sla je de brug tussen verkoop en gastvrijheid? En hoe zorg je ervoor dat je gasten met plezier terugkomen voor jouw dienst of product? Stijn van Boxtel en Jordy van Heese zijn experts op het gebied van gastvrijheid. Van Boxtel werkt voor een sociale organisatie in Den Haag en Van Heese is docent en coach aan de Zeeuwse mbo-school Scalda. Eerder schreven ze samen al Ober, Ober!, over gastvrijheid in de horeca en het toerisme.
Ervaring
Ze leggen in hun nieuwste boek uit waarom klantgerichtheid alleen niet meer genoeg is. Veel organisaties verkondigen trots dat ze klantgericht zijn, maar tegelijkertijd kom je bij diezelfde organisaties vaak uit bij online chatbots, een aanmeldzuil en onpersoonlijke procedures, schrijven ze. Na betaling lijk je niet meer te bestaan, totdat je een feedback-survey ontvangt. Het is daarom hoog tijd om klanten als gasten te gaan behandelen. Klanten kopen iets, maar gasten geef je een ervaring. Belangrijk is dat gasten zich meteen gezien, begrepen en welkom voelen.
Verder dan verkoopcijfers
Het boek is bedoeld voor organisaties, managers en ondernemers. Ook individuele verkopers en teams en hoe die functioneren, komen aan bod. Daarbij proberen ze de clichés te ontkrachten. Daarnaast staan er volop ervaringen van experts, trainingen en deelnemers in het boek. “We kijken verder dan alleen de verkoopcijfers”, zegt Van Heese. “Ook als blijkt dat jij de klant toch niet kan bieden wat die zoekt, kun je wel goed advies geven.”
21 februari presenteren de schrijvers hun nieuwe boek in het Verhalenhuis Belvédère in Rotterdam, van 16 tot 18 uur. Het boek wordt uitgegeven in samenwerking met Van Duuren Management.
Jordy van Heese (l) en Stijn van Boxtel. (foto: Jordy van Heese)
