Van boven naar beneden: Nausikaä maakt Zeeuwse grond tastbaar
Van 7 september tot en met 28 november exposeert beeldend kunstenaar Antoinette Nausikaä in het Zeelandpaviljoen (1e verdieping, ZB Middelburg) onder de titel My Mother’s Archive: Past Tense, New Matter. De tentoonstelling is de eerste presentatie van haar artist-in-residence-onderzoek bij de ZB Bibliotheek van Zeeland.
Nausikaä bestudeerde het luchtfotoarchief van haar moeder, fotograaf Jacqueline Midavaine, en bezocht de vastgelegde locaties in Zeeland. Ze verzamelde daar kleiaarde en verwerkte oude waterlopen en stroompatronen in nieuw werk van textiel, foto’s en keramiek.
Nausikaä (Vlissingen, 1973) groeide op in een familie van luchtfotografen en studeerde aan de Gerrit Rietveld Academie en de Rijksakademie. In 2025 verscheen een publicatie over de collectie Midavaine; in 2027 volgt een uitgave over My Mother’s Archive. Het project wordt ondersteund door Cultuurfonds Zeeland, NOT Fonds, Frits Lensvelt Stichting en Familiefonds Hurgronje.
Foto: Antoinette Nausikaä, kleiwerk
