Middelburgs muziekfestival Woodstock 2026 weer gezellig en succesvol

Het jaarlijkse Woodstockfestival 2026 bij de Koorkerk in Middelburg werd zaterdag weer druk bezocht. Eddy Telapary’s Santana Sessions sloten de gezellige avond vol muziek uit de jaren ’60 en ’70 af.

Honderden Walcherse muziekliefhebbers, passanten en toeristen verzamelden zich zaterdag op het Koorkerkplein, voor een middag- en avondvullend muziekfestijn. Het evenement brengt nu al jarenlang oude rockmuziek en heerlijk eten naar de stad. Opzet is om samen de muziek en sfeer van het legendarische Woodstock-festival van 1969 te herbeleven. De Woodstock Tribute Band bracht muziek van de vele bands en artiesten die in 1969 op het legendarische Woodstock-festival speelden. Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jefferson Airplane, Joe Cocker en Santana ontbreken dus niet op hun repertoire. Alleen hebben de Engelse hardrockers van Led Zeppelin hebben nooit op het originele Woodstock gespeeld, maar dat is een detail.

The Who
Back to the Who is een band van jonge muzikanten, die zich voor de opgave hebben gesteld om de muziek van The Who weer tot leven te brengen. Geen kattenpies, want de muzikale en persoonlijke dynamiek van zanger Roger Daltrey, gitarist en bandleider Pete Townshend, bassist John Entwistle en de manische drummer Keith Moon valt vrijwel niet te evenaren. The Who stond voor loeiharde en ijzersterke nummers, chaos en een enorme muzikale energie. Slotnummer ‘Young Man blues’ kreeg in elk geval de daverende uitvoering die dit nummer verdient.

Santana Sessions
Sinds vorig jaar is de Middelburgse meestergitarist Eddy Telapary in de weer om samen met een keur aan Walcherse topmuzikanten een eerbetoon aan gitaarvirtuoos Carlos Santana te brengen. Legendarische hits als Jingo lo ba, Oyo Como Va, Black Magic Woman, Soul Sacrifice, She’s not there en vele andere nummers passeerden zaterdagavond de revue.

(beeld: Streekomroep Walcheren)

Blikvanger was naast Telapary zelf leadzangeres Tamara de Kraker. Ritmegitarist Martin Hoff nam de leadvocalen voor zijn rekening, omdat zanger Manuel Noya stemproblemen had. Die was er wel bij, maar beperkte zich tot percussie, samen met André Siegers en Henk Cabenda. Toetsenist Willem van Luijk, bassist Giovanni Patty en completeren de band. Telapary leek er even in te moeten komen, maar al snel vlamde hij als vanouds. Daarbij speelt hij even gemakkelijk de solo’s van de Latijns-Amerikaanse meestergitarist tot in detail na als eigen improvisaties op de melodieën van Santana.

Back to The Who deed de legendarische Britse band herleven. Foto: Right Eye Photography