Turnvereniging al jaren in onzekerheid over huisvesting aan Dreesstraat

Turnvereniging DIOS/TSZ zit al jaren in onzekerheid over de situatie rondom de sportaccommodatie aan de Dreesstraat in Vlissingen. Al in 2022 werd bekend dat de gemeente de huur- en gebruiksovereenkomsten voor deze locatie wilde beëindigen. Inmiddels is het 2026 en de vereniging heeft nog steeds geen duidelijkheid en ook geen alternatief, zegt de fractie GroenLinks-PvdA.

DIOS/TSZ is een ambitieuze turnvereniging en telt zo’n 130 leden, waaronder jeugdleden en wedstrijdturnsters. Maar de vereniging zit in onzekerheid over de voortzetting van haar activiteiten na de zomer. In 2022 heeft het college van B en W de raad geïnformeerd over het beëindigen van huur- en gebruiksovereenkomsten voor deze locatie.

Sindsdien is er onzekerheid over de huisvesting. GroenLinks-PvdA vind het van groot belang dat sportverenigingen tijdig duidelijkheid hebben over hun huisvesting.

Alternatieve huisvesting
Daarom vraagt de fractie aan het college van B en W naar de stand van zaken en of er alternatieve huisvesting kan worden aangeboden, desnoods tijdelijk. Het is belangrijk dat de vereniging duidelijkheid krijgt, zeker als de sportactiviteiten na de zomerperiode weer beginnen.

In het algemeen vindt GroenLinks-PvdA het onwenselijk dat sportverenigingen zo langdurig in onzekerheid zitten over hun huisvesting. Daarom vraagt de fractie hoe in dit soort trajecten kan worden gezorgd dat verenigingen tijdig duidelijkheid krijgen, zodat zij hun activiteiten en ook ledenbinding kunnen voortzetten.

Foto: Pixabay