Drie nieuwkomers in gemeenteraad Middelburg
Gejuich, blijdschap en ook wat teleurstelling. De gemeenteraadsverkiezingen van Middelburg zitten erop en de uitslag is niet veel anders ten opzichte van vier jaar geleden. GroenLinks/PvdA is de grootste, gevolgd door de Lokale Partij Middelburg. Wel verwelkomt Middelburg drie nieuwe partijen: Partij voor de Dieren, Hart voor Middelburg en Belang van Nederland.
De opkomst lag bij deze verkiezingen iets hoger dan vier jaar op 55,8 procent. In Stembureau Zeelandia Middelburg waren ze het snelst met het tellen van de stemmen. Zij konden rond 21.30 uur al hun uitslagen bekend maken. GroenLinks/PvdA pakte al gelijk de voorsprong en liet die gedurende de avond niet meer los. Dat deden ze wel met minder stemmen dan vier jaar geleden waardoor ze nu 7 zetels krijgen in de nieuwe raad. Op het stadskantoor waar de uitslagen werden gevolgd was het vooral spannend wie de tweede partij zou worden. Dat werd de Lokale Partij Middelburg met 6 zetels.
Ook verliezers
De SGP heeft ook winst geboekt waarmee ze een extra zetel krijgen en de derde partij van Middelburg blijven. De Middelburgse VVD zal enorm blij zijn na deze verkiezingen. Zij gaan in één keer van twee naar vier zetels. Het CDA blijft gelijk in het aantal zetels, ook al verliezen ze wel een paar honderd stemmen. Voor D66 en de ChristenUnie valt de uitslag tegen. Zij verliezen beide één zetel. Dat is helemaal niets vergeleken met de SP. Zij krijgen te weinig stemmen voor een zetel en zullen na 24 jaar de gemeenteraad van Middelburg verlaten.
Nieuwkomers
Gejuich was er bij de Partij voor de Dieren. De nieuwe partij komt met één zetel de raad in. Hart voor Middelburg en Belang van Nederland doen dat ook. Daarmee komen er meer partijen (11) de raad in dan vier jaar geleden (9). De gemeenteraad zal eind deze maand geïnstalleerd worden.
De volledige uitslag in Middelburg (stemmen en zetelverdeling)
GroenLinks/PvdA: 4416 stemmen – 7 zetels
Lokale Partij Middelburg: 4133 – 6 zetels
SGP: 2747 – 4 zetels
VVD: 2382 – 4 zetels
CDA: 1855 – 3 zetels
D66: 1718 – 2 zetels
ChristenUnie: 1542 – 2 zetels
Hart voor Middelburg: 966 – 1 zetel
Belang van Nederland: 953 – 1 zetel
Partij voor de Dieren: 928 – 1 zetel
SP: 449 – geen zetels

