Veere wil meer bloemen in het straatbeeld

De gemeente Veere gaat grasvelden minder vaak maaien. Daardoor zullen er meer bloemen en grassen de ruimte krijgen. “Met ons vernieuwde maaibeleid geven we de natuur meer ruimte, versterken we de biodiversiteit én maken we onze gemeente beter bestand tegen het verandere klimaat”, zegt de gemeente.

De gemeente zal niet alleen minder maaien. Ook moeten ze op sommige plekken frezen (een ander woord voor omploegen). Hier worden dan nieuwe bloemenmengsel ingezaaid zodat er verschillende bloemen kunnen groeien. “Het kan tijdelijk wat rommelig ogen, maar dit is een belangrijke stap om straks een prachtig bloemenveld te kunnen laten groeien”, besluit de gemeente Veere. Het kan een paar maanden duren voordat het grasveld er anders begint uit te zien.

Speelvelden uitgesloten
Wordt er dan overal minder gemaaid en bloemenmengels ingezaaid? Nee. Speelvelden en op andere locaties waar dat nodig is zal er nog steeds veel gemaaid worden.